Analizatory spalin – co warto wiedzieć?

W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób korzysta z nowoczesnych kotłów grzewczych. Aby móc bezpiecznie z nich korzystać niezbędne są odpowiednie przyrządy pomiarowe, dzięki którym można na bieżąco śledzić i analizować spaliny.

Analizatory spalin - co warto wiedzieć?

Dlaczego warto korzystać z analizatorów spalin?

Nowoczesne analizatory spalin są niezastąpionymi urządzeniami w codziennej pracy instalatorów. W dużej mierze to właśnie dzięki tym urządzeniom, można zyskać pomiar ilości i jakości poszczególnych produktów spalania. Ocenienie sprawności systemu grzewczego bez pomocy opisywanych urządzeń jest naprawdę trudnym zadaniem.

Podstawowym zadaniem analizatorów spalin jest oczywiście dokładne ocenienie, czy wybrany system grzewczy spełnia normy emisji zanieczyszczeń. Przy regulacji palnika kotła grzewczego analizuje się nie tylko stężenie tlenu i tlenku węgla, ale również temperatury spalin i otoczenia. Profesjonalny analizator spalin znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa użytkowania badanego systemu grzewczego.

Na co zwrócić uwagę, wybierając analizator spalin?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę nie tylko na dokładność pomiaru i niezawodność, ale również na łatwość obsługi. Niestety nie wszystkie analizatory pomiaru dostępne na rynku mają przejrzyste i intuicyjne menu. W przypadku mobilnych urządzeń, jak łatwo się domyślić warto także zwrócić uwagę na czas pracy na jednym ładowaniu.

Najważniejszym parametrem dla większości osób będzie jednak długa żywotność oraz szeroki zakres pomiarowy cel elektrochemicznych. Godne uwagi są oczywiście oryginalne urządzenia od renomowanego producenta na które udzielana jest długoletnia gwarancja. Pod uwagę należy wziąć również cenę samego urządzenia oraz koszty związane z kalibracją i serwisem. Do niektórych modeli niestety bardzo trudno jest znaleźć części zamienne, dlatego też ich ewentualna naprawa może sporo kosztować.

Czym wyróżnia się dobry analizator spalin?

Dobry analizator spalin musi oczywiście spełniać stosowne normy PN-EN 50379 i co najważniejsze musi wyróżniać się solidną konstrukcją. Godne uwagi są urządzenia z klasą zabezpieczenia obudowy IP40. To właśnie urządzenia tego typu mają wydłużoną gwarancję.

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że dobry analizator spalin powinien umożliwić samodzielną wymianę cel przez użytkownika. W ten sposób będzie można sporo zaoszczędzić na serwisie.

Analizatory spalin dostępne są w ofercie Pascal s.c.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *