Farby i pędzelki – narzędzia plastyczne dla dzieci

Każdy maluch i nie tylko, bo w sumie starsze dzieci również uwielbiają to robić, kocha malować. Jest to znakomita zabawa dla dziecka w każdym wieku. Podczas niej możemy namalować mamę, tatę, siebie lub krajobraz, który nam się sposobał.

Zaletą malowania jest rozwój funkcji grafomotorycznych u dzieci. Te funkcje odpowiadają za dokładność, precyzję oraz estetykę pisania. Niektórzy również twierdzą, że farby i pędzelki do malowania stymulują część mózgu, która jest odpowiedzialna za mowę i emocję. Właśnie dlatego warto kupić farby i pędzelki swojemu dziecku!

Farby dla młodszych dzieci

W sklepie możemy znaleźć farby do malowania, które są przeznaczone dla dzieci już od 18 miesiąca życia. Nawet tak małe dzieci warto już zachęcać do malowania rączkami i palcami. Farby, które są przeznaczone dla takich maluchów pozbawione są szkodliwych substancji, dlatego nie musimy się martwić o delikatną skórę dziecka.

Chcąc kupić farby dla swojej pociechy, należy szukać takich które posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty. Zwróćmy również uwagę na oznaczenie wiekowe.

Farby i pędzelki dla dzieci

Ciekawą alternatywą farb sklepowych, są własnoręcznie wykonane farby do malowania w domu. Wystarczy przygotować wodę, mąkę i naturalne barwniki spożywcze. Taka domowa produkcja farb to świetna opcja zabawy dla dziecka w każdym wieku.

Farby do malowania dla przedszkolaków

Dzieci uczęszczające do przedszkola mogą śmiało korzystać z farb dostępnych w sklepach papierniczych. Rodzajów farb do malowania jest wiele, jest z czego wybierać.

Najpopularniejszym typem farb do malowania są farby plakatowe. Produkowane są z fazy tłustej, chudej oraz emulgatora. Ich zaletą jest to, że są bardzo wygodne w użytkowaniu, szybko schną oraz nie miękną pod wpływem wody. Zwykle sprzedawane są w zestawach, składają się z żywych barw. Są idealne do malowania po papierze, szkle, jak i drewnie.

Kolejnym typem farb do malowania jest tempera. Wyróżnia się tym, że składa się głównie z fazy tłustej, wodnej i emulgatora. Ostatnim znanym każdemu rodzajem farb do malowania są akwarele. Sa to twarde płytki, które należy połączyć z wodą i powstanie mazidło, którym można malować. Zaletą akwareli jest to, że szybko schną.

Przeczytaj też: https://odszkodowaniepowypadkowe.pl/akcesoria-diy-dla-dzieci-zrob-to-sam/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *