Transport HDS

Zamontowany na samochodzie ciężarowym dźwig hydrauliczny zmienił oblicze transportu ładunków wielkogabarytowych. Zabezpieczone na paletach, w koszach, czy nawet kontenerach są bezpiecznie i sprawnie ładowane i rozładowywane bez konieczności używania urządzeń stacjonarnych.

Transport HDS

HDS jest hydraulicznym dźwigiem samochodowym, w który wyposaża się auta ciężarowe. Za pomocą takiego żurawia wykwalifikowany operator może wygodnie załadować i rozładować dowolny towar, który do takich operacji jest właściwie przygotowany.

Przygotowanie towaru

W branży budowlanej, w której transport HDS wykorzystywany jest prawdopodobnie najczęściej, z przygotowaniem towaru do tego typu operacji nie ma zwykle problemu. Większość asortymentu jest bowiem konfekcjonowana na paletach już u producenta.

W innych sytuacjach wymagane jest ułożenie artykułów na paletach lub w koszach, które posiadają właściwe do podnoszenia akcesoria. Należy bezwzględnie zabezpieczyć ładunek, aby pozostał stabilny również podczas przechyłów, które mogą powstać przy pracy dźwigu.

Bardzo wygodną formą przygotowania towarów do transportu HDS jest składowanie ich w metalowych kontenerach. Dotyczy to głównie artykułów wielkogabarytowych. Obowiązkowo należy wówczas uwzględnić zarówno maksymalny udźwig żurawia, jak i nośność pojazdu, na którym jest zamontowany.

Transport HDS

Popularność oraz wygoda obsługi żurawia na ciężarówce sprawiają, że transport HDS w pewnych gałęziach handlu czy przemysłu wyeliminował już zupełnie inne rodzaje dostaw.

Coraz większą popularność zyskują także usługi transportu HDS. Oferują je głównie firmy, które dysponują flotą aut przystosowanych do samo-załadunku, choć nierzadko zdarza się, że HDSa wynajmuje np. skład budowlany, który chwilowo nie ma transportów na tego typu auto.

Ceny transportu HDS mocno uzależnione są od regionów kraju. Standardowo kalkuluje się je na podstawie długości trasy liczonej do i z miejsca rozładunku. Warto ustalić również cenę samego rozładunku, czy załadunku, bowiem zdarza się, że jest to płatność dodatkowa.

Podsumowanie

Transport HDS to wygodny, bezpieczny, szybki i stosunkowo tani sposób na przewiezienie towarów pod warunkiem, że są one do tego przygotowane. Wykorzystywany jest najczęściej w branży budowlanej, chociaż jego atrakcyjność sprawia, że auta z żurawiami obsługują również inne sektory gospodarki.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Szczurowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *