Konto firmowe w Niemczech

Konto bankowe to coś, bez czego większość dziś nie wyobrażamy sobie życia. To za jego pomocą płaci się rachunki, opłaca zakupy czy gromadzi oszczędności. Rachunek bankowy jest też niezbędny przedsiębiorstwu. Większość transakcji dziś wykonywanych jest bezgotówkowo. Co więcej, bezgotówkowo opłaca się też zobowiązania podatkowe. Oznacza to, że nie można wejść do urzędu skarbowego i opłacić np. podatku VAT gotówką, należność trzeba przelać na wskazany numer konta. Tak więc założenie rachunku firmowego w Niemczech jest koniecznością. Zobacz jak to zrobić i z jakimi kosztami trzeba się liczyć.

Konto bankowe dla firmy w Niemczech

W Niemczech podobnie jak w Polsce wszystkie banki oferują rachunki bankowe dla firm. Ich otwarcie nie jest trudne, trudny jest natomiast sam wybór odpowiedniego konta bankowego. Wynika to z mnogości ofert, z jakimi ma do czynienia przedsiębiorca. Wybranie tej właściwej spośród milionów nie jest łatwe. Najczęściej przedsiębiorcy zakładający konto firmowe w Niemczech kierują się tym, aby było ono jak najtańsze, a najlepiej bezpłatne.

Bezpłatny rachunek bankowy dla firm w Niemczech

Właściciele gewerbe bardzo często obawiają się, że założenie konta w niemieckim banku wiąże się z wysokimi opłatami. Tymczasem konta biznesowe są często traktowane tak jak te osobiste. Tutaj banki również prześcigają się w proponowaniu przedsiębiorców coraz to lepszych i atrakcyjniejszych dla nich produktów. Stąd też bez problemu można znaleźć bezpłatne konto firmowe dla firmy w Niemczech. Aby jednak tak się stało, konieczne jest poświęcenie chwili czasu i przeanalizowanie ofert aktualnie dostępnych na rynku.

Firmowe konto bankowe w Niemczech – jak je wybrać?

Analizując oferty niemieckich banków w zakresie kont firmowych, warto zastanowić się, jaki usługi i produkty będą potrzebne przedsiębiorstwu. Przede wszystkim należy jednak sprawdzić:

  • jak wysoka jest opłata za prowadzenie konta – najlepiej, jeśli wynosi ona 0 euro,
  • jak wysoka jest opłata za kartę – tutaj należy przyjrzeć się opłacie zarówno za jej wydanie, jak i korzystanie z niej; bardzo często niemieckie banki pobierają prowizje za transakcje dokonywane kartą tzw. cashback,
  • jak wysokie są prowizje za wypłaty z bankomatów i w jakich bankomatach można dokonywać bezpłatnych wypłat z konta – w przypadku polskich przedsiębiorców istotnym elementem może być również prowizja za wypłatę gotówki w innej walucie niż euro.

Jak założyć rachunek bankowy dla firmy w Niemczech?

Należy również pamiętać, że w warunki, na jakich można otworzyć konto firmowe w Niemczech, uzależnione są od: rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej, średnich przychodów miesięcznych, wrednego salda na koncie, opcji taki jak konieczność posiadania karty bankomatowej/debetowej/kredytowej.

Samo założenie rachunku bankowego dla firmy w Niemczech nie jest skomplikowane. Wszystko odbywa się na podobnych zasadach jak w Polsce i jak przy otwieraniu konta osobistego. Większość banków umożliwia wysłanie wniosku o otwarcie konta bankowego w Niemczech on-line. Dzięki temu nie trzeba osobiście udawać się do ich oddziałów. Jeśli jednak chce się to zrobić, to należy pamiętać, że w Niemczech na taką wizytę trzeba się wcześniej umówić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *