Jak wybrać kancelarię notarialną?

Zasadniczo każdy z nas choć raz w życiu potrzebuje kancelarii notarialnej, a już w szczególności w momencie założenia firmy. Jest to zatem naprawdę bardzo istotna kwestia, aby mieć swoją zaufaną kancelarię notarialną. W jaki sposób należy ją wcześniej wybrać? Na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę?

Jak wybrać kancelarię notarialną

1) zakres oferowanych usług

Przede wszystkim trzeba dokładnie zapoznać się z zakresem usług, jakie oferuje kancelaria notarialna, oraz określić, czy one nam wystarczają. Standardowo bowiem notariusz zajmuje się sporządzaniem aktów notarialnych, sporządzaniem poświadczeń, zaświadczeń, odpisów, wypisów.

Istnieją jednak pewne różnice dzielące poszczególne kancelarie notarialne. Przykładowo niektóre z nich specjalizują się przede wszystkim w prawie spadkowym oraz w egzekwowaniu spadków. Inne z kolei głównie zajmują się obsługą firm. Trzeba wziąć to pod uwagę.

2) komentarze i opinie

Zdecydowanie nie będzie to najbardziej obiektywne źródło informacji – o tym trzeba zdecydowanie pamiętać. Niemniej jednak dobrze jest zapoznać się z różnymi opiniami oraz komentarzami odnośnie poszczególnych kancelarii notarialnych.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas ich przeglądania? Przede wszystkim dość istotne będą powtarzające się informacje o braku profesjonalizmu oraz o nieodpowiednich radach, a także o niedokładności w pracy.

3) wygląd kancelarii notarialnej oraz obsługa klienta

Warto także osobiście wcześnie wybrać się do takiej kancelarii notarialnej i porozmawiać z pracującymi tam notariuszami. Pamiętajmy, że w razie przykrego wydarzenia albo trudnej sytuacji, w których to będziemy potrzebować pomocy notariusza , będziemy raczej dość zdenerwowani.

Wobec tego ważne jest, abyśmy czuli zaufanie do naszego notariusza, aby była to osoba, z którą naprawdę dobrze nam się rozmawia i którą w ogóle naprawdę cenimy. Podsumowując- warto sprawdzić odpowiednio wcześniej, jak będziemy traktowani w danej kancelarii notarialnej.

4) lokalizacja kancelarii notarialnej

Oczywiście jak najbardziej ważne jest również to, aby dana kancelaria notarialna naprawdę nam odpowiadała pod kątem poziomu merytorycznego oraz jakości oferowanych usług i sposobu rozmowy oraz pomocy. Jednak warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że jeśli będziemy musieli co chwila jechać na drugi kraniec miasta tylko po to, aby coś załatwić, to szybko będziemy mieć tego dość.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariusz-bydgoszcz.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *