Testy do Policji w 2019 roku. Poznaj pytania i odpowiedzi
Arkusze egzaminacyjne do policji zmieniają się w każdym roku i nigdy nie wyglądają tak samo. Testy do policji są bardzo wymagające i trzeba się do nich dobrze przygotować. Gdzie znajdę odpowiedzi na testy do policji? Jak wyglądają testy w tym roku?
Odpowiedzi na te pytania udzielają specjaliści ze strony Odpowiedzi.com.pl.
Jakie są obowiązki policjanta?
Policjanci to stróż prawa w służbie społeczeństwa. Swoja postawą i działaniami ma dawać przykład wszystkim obywatelom miasta.
Jakie są obowiązki policjanta?
– wykrywanie i walka z przestępczością
– dbanie o bezpieczeństwo publiczne;
– ściganie osób poszukiwanych;
– działania prewencyjne;
I wiele, wiele innych…
Poza standardowymi obowiązkami, jakimi jest ściganie osób łamiących prawo. Stróże prawa na co dzień edukują społeczeństwo, jak unikać niebezpiecznych sytuacji czy jak zabezpieczać swoje mienie przed kradzieżą.
Testy fizyczne i psychologiczne na policjanta. Jak dokładnie wyglądają?
Testy do Policji dzielą się na trzy główne etapy. Każdy kandydat, który chce przystąpić do Policji musi zostać poddany próbie, która sprawdzi czy jego uwarunkowania fizyczne i psychiczne spełniają wymogi pracy w Policji. Gdzie, nie da się ukryć, interwencje i stres jest na porządku dziennym.
ETAP I
Pierwszym z punktów egzaminu jest Test Sprawności Fizycznej, zwany również TSF. Na sali gimnastycznej czeka na Was tor przeszkód, złożony z kilku stacji. Na pokonanie całości macie minutę i 41 sekund, co jest maksymalnym czasem w jakim należy go ukończyć. Czas na pokonanie całości jest jednakowym, bez podziału na płeć.
Ćwiczenia na egzamin:
– przewroty w przód i w tył
– rzut piłką lekarską
– brzuszki z piłką lekarską
– przeniesienie 28-kilowego manekina
– ćwiczenia na koźle gimnastycznym
– bieg po kopercie
ETAP II
TSO, czyli Test Wiedzy Ogólnej. Arkusz który otrzymacie będzie zawierał 40 pytań jednokrotnego wyboru. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymacie jeden punkt. Na egzaminie możecie spodziewać się pytań z zakresu bezpieczeństwa publicznego, władzy ustawodawczej, wykonawczej, sądowniczej i administracji publicznej. W zakres egzaminu wchodzą również liczne ustawy m.in. Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych, Ustawa o zgromadzeniach, Ustawa o ruchu drogowym i wiele innych.
Opracowane arkusze i odpowiedzi na testy do policji znajdziecie na stronie Odpowiedzi.com.pl.
ETAP III
Testy psychologiczne wydają się najłatwiejszą częścią egzaminu, ale to niestety tylko pozory. Błyskawicznie zweryfikują, czy rzeczywiście nadajemy się do wykonywania zawodu.
Pierwsza część dzieli się na trzy etapy – test na inteligencję, test psychologiczny i rozmowę z psychologiem. W tej części, egzaminujący poznają nasze zdolności do rozwiązywania problemów logicznych, poziom ogólnej inteligencji, cechy charakteru i reakcje w określonych sytuacjach.
Druga część to legendarny „wywiad zorganizowany”, który od dłuższego czas nazywany jest po prostu rozmową kwalifikacyjną. Jednak nie jest to kolejna, taka sama rozmowa jakich mieliście już kilka. Policjant w towarzystwie psychologa będzie próbował wyprowadzić Ciebie z równowagi i spowodować wystąpienie stresu. Człowiek w nerwach różnie reaguje, co wszystko będzie odnotowane przez psychologa, jak i egzaminującego policjanta. Musisz przygotować się na duże wyzywanie i spróbować się oprzeć działaniom policjanta.