Projektant Calvin Klein stworzył wiele ponadczasowych zapachów

Calvin Klein jest często ogłaszany najlepszą amerykańską marką z kolekcjami ubrań i zapachów, które obejmują dziesięciolecia i pokolenia.

Projektant Calvin Klein stworzył wiele ponadczasowych zapachów

Kultowe kampanie marki przyciągnęły największe gwiazdy kina, muzyki czy popkultury. Można śmiało powiedzieć, że Calvin Klein to legendarna marka oferująca zarówno modę, jak i akcesoria, w tym niezwykle udane oraz uznane przez klientów linie zapachów.

Calvin Klein One to pierwszy zapach unisex

W latach 70. marka Calvin Klein odniosła już ogromny sukces i szybko rozszerzyła się na kolekcję męską, a następnie perfumy. Nie była to łatwa sprawa, aż w końcu projektant zainwestował własne pieniądze w sfinansowanie swojego pierwszego zapachu. Calvin Klein oficjalnie wypuścił swoje pierwsze zapachy w 1978 i 1981 roku, ale ich sukces był krótkotrwały. Marka nie dała się jednak pokonać i tworzyła dalej. W 1985 roku Calvin Klein wprowadził na rynek Obsession, który ujawnił pozycję marki jako lidera na rynku perfum. Marka wydała 13 milionów dolarów na reklamę, ale perfumy odniosły natychmiastowy sukces. Intensywność i długotrwałe nuty sprawiły, że był to popularny wybór dla osób poszukujących perfum, które przetrwają cały dzień.Zapach Eternity od Calvin Klein szybko pojawił się w 1988 roku, zainspirowany diamentową obrączką ślubną i koncepcją miłości. Natychmiast stał się klasykiem, z nutami cytrusowymi i kwiatowymi, które stworzyły łatwy do noszenia zapach bez względu na okazję. Podobnie jak poprzednie dzieło, Eternity był długotrwały i stał się idealnym wyborem dla kobiet tamtych czasów. W 1994 roku Calvin Klein ponownie przekroczył granice, wypuszczając perfumy CK One. Był to pierwszy zapach wydany jako unisex i uchwycił klientów obu płci poprzez świeże, czyste nuty.Zapach stał się kultowy w latach 90., a 20 lat później utorował drogę do powstania zupełnie nowej linii zapachów One. Orzeźwiający, rześki zapach perfum calvin klein one był jak na swoje czasy rewolucyjny i nadal można go kupić dzisiaj w całej jego minimalistycznej oprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *