Energooszczędne rozwiązanie dla przemysłu

Wyświetlacze z e papieru zyskują coraz większą popularność w przemyśle ze względu na swoje liczne walory. Ich zastosowanie jest różnorodne i uniwersalne, zaś sam efekt do złudzenia przypominający zadrukowaną kartkę, wpisuje się w trendy futurystycznego wzornictwa przemysłowego.

Energooszczędne rozwiązanie dla przemysłu

Do czego można zastosować e papier w przemyśle?

Wyświetlacz zawdzięcza swoją nazwę niezwykłemu podobieństwu do tradycyjnej kartki, na której naniesiono treść tuszem. Ma też identyczne właściwości. Nad tradycyjnym papierem ma jednak tę przewagę, że dosłownie w chwilę można zmienić wyświetlaną treść. By uzmysłowić sobie, jak zachowuje się wyświetlacz, wystarczy spojrzeć na zadrukowaną kartkę papieru.

Można patrzeć na nią pod dowolnym kątem, a słońce ani zachmurzone niebo nie przeszkadza w odczycie danych. Wyświetlacze znalazły swoje zastosowanie jako ceny w sklepie, rozkłady jazdy, znaki czy plakietki lub plakaty reklamowe. Idealnie sprawdzają się także jako ekrany do odczytu danych w maszynach, których sterowanie jest umieszczone w innym miejscu.

Dlaczego to się opłaca?

Prawdziwy papier nie wymaga podświetlenia, by odczytać z niego informacje. Wystarczy naturalne światło. Podobnie jest z e papierem. To właśnie znikomy pobór prądu sprawia, że staje się on naturalnym wyborem dla przemysłu, gdzie dobre wyświetlacze są używane przez cały rok.

Prąd jest niezbędny do użytkowania e papieru tylko przez chwilę, podczas zmiany treści na wyświetlaczu. Rozwiązanie więc opłaca się najbardziej tam, gdzie takie dane zmienia się stosunkowo rzadko, na przykład w sklepach, gdzie e papier jest wyświetlaczem cen. Nawet jeżeli takie zmiany treści musiałyby następować częściej, papier elektroniczny jest najbardziej energooszczędnym rozwiązaniem w porównaniu do innych wyświetlaczy. Niski pobór prądu jest też w zgodzie z trendem eko.

Jakie są inne walory e papieru?

Jak już wspomniano, ogromnym atutem tego rodzaju wyświetlacza jest praktycznie nieograniczony kąt obserwacji. W praktyce oznacza to tyle, że niezależnie pod jakim kątem spojrzy się na wyświetlacz, informacje na nim będą widoczne idealnie.

E papier odbija światło słoneczne, co oznacza, że mimo ostrego, rażącego słońca nie ma problemu z dostrzeżeniem tego, co znajduje się na wyświetlaczu. To ważne w wypadku rozkładów jazdy i podobnych zastosowań przemysłowych.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Unisystem.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *