Działki na sprzedaż – jak wybrać właściwą?

Kupno działki budowlanej lub rekreacyjnej wiąże się ze sporym wydatkiem. Co więcej, jest to inwestycja na lata, a być może nawet całe pokolenia. Warto więc poświęcić trochę czasu w celu upewnienia się, że uwzględnimy wszystkie czynniki, które będą mieć wpływ na to czy będziemy zadowoleni z naszej decyzji.

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/dzialki-na-sprzedaz-na-co-zwrocic-uwage/

działki na sprzedaż

Fot. Pexels.com

Od czego zacząć przy wyborze działki?

Dostępne na rynku nieruchomości działki na sprzedaż oferują bardzo szeroką gamę dostępnych lokalizacji i wielkości. W pierwszej kolejności powinniśmy więc zawęzić wybór poprzez określenie, jakie są nasze oczekiwania oraz co dokładnie chcemy osiągnąć. Inaczej powinniśmy podejść do zakupu działki budowlanej na której chcielibyśmy postawić dom, inaczej natomiast, jeżeli potrzebujemy czegoś, co pozwoli nam uciec od zgiełku życia w mieście.

W pierwszym przypadku będzie nas interesowała przede wszystkim lokalizacja oraz infrastruktura dróg i mediów w sąsiedztwie. Działki rekreacyjne, natomiast, nie muszą być już tak blisko naszego miejsca pracy, ale powinny być osadzone w spokojnej okolicy, z dala od jakichkolwiek źródeł hałasów.

Na co uważać przy przeglądaniu ofert działek na sprzedaż?

Lokalizacja działki nie dotyczy jedynie tego jak blisko lub daleko będziemy musieli dojeżdżać. Jeżeli teren znajduje się w turystycznej okolicy musimy uwzględnić dodatkowe czynniki wpływające na użytkowanie działki.

Jednym z nich jest fakt, że w sezonie możemy spodziewać się tłoku hałaśliwych turystów, a ceny lokalnych atrakcji i restauracji z pewnością nie będą korzystne dla osób nieprzejezdnych. Czynnik ten może okazać się dużą zaletą jeżeli poszukując działki na sprzedaż planujemy uczynić z niej naszą inwestycję. W przypadku turystów ceny najmu mogą być znacznie wyższe niż te oferowane stałym lokatorom domów czy domków na danej działce.

Warto również upewnić się, czy w z pozoru cichej okolicy nie planowane są jakieś dodatkowe inwestycje, które mogą zaburzyć ten spokój. Sąsiedztwo drogi szybkiego ruchu czy nowego centrum handlowego może stać się bardzo uciążliwe, zarówno w przypadku działek rekreacyjnych jak i domów.

Zobacz też: http://www.plansys.pl/czy-coaching-jest-wazny-w-rozwoju-osobistym/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *